Безглузде порівняння себе з іншими

Одна з головних причин нашого незадоволення собою і власним життям полягає в тому, що ми весь час порівнюємо себе з оточуючими.

Уявіть собіви дивитеся чиїсь фото в інстаграмі і роздумуєте, ніби у васто життя не таке приголомшливе. У когось хороша роботави міркуєте, ніби самі не так досягли успіху в кар’єрі. У когось тіло привабливіше вашогоі вам стає незручно через своє. Хтось створив успішний бізнесвам думається, що ви досягли найменшого.

Ви читаєте про людей, які мандрують по світу, вивчають мови, їздять по екзотичним курортам і ресторанам, і питаєте себе, чому ви самі ще не там.

Природно, ви зіставляєте своє життя з деякою нафантазованою досконалістю.

Це порівняння немає значення. Порівнювати себе з іншими так само тупо, як шукати відповіді на запитання, що смачнішеапельсин або, наприклад, пляж? Адже це зовсім різні речі.

Візьмемо простий приклад: я бігаю по парку, і хтось мене випереджає. Ну ось, він біжить швидше мене, краще за мене! Кошмар, нікуди я не годжуся як бігун!

Ось тільки неможливо порівнювати себе і іншого бігуна, не володіючи всією інформацією. невідомо:

скільки він має намір пробігти (може, я біжу 12 миль, а він2);
на якій стадії тренувань він знаходиться (можливо, я лише почав, а він уже на 20му тижні);
на якій стадії даної певної пробіжки він знаходиться (можливо, я лише розігріваюся, а він уже на самому піку своїх сил);
скільки років він бігає (можливо, я лише почав, а він робить пробіжки вже 15 років);
стан його здоров’я (можливо, я не так давно пошкодив щиколотку, а він зовсім здоровий);
для чого він тренується (можливо, це забіг на кілометр або велосипедна гонка, а я тренуюся перед забігом на 50 кілометрів);
чим ще він займається в житті (можливо, у нього нічого особливого не відбувається, а я старанно працював, розмовляв з різними людьми, переїжджав в новий будинок, не виспався);
в чому полягає його мета (можливо, мені просто подобається радіти усвідомленим процесом бігу, а він бажає випередити всіх на біговій доріжці).
Якщо врахувати ці чинники і ще сотню інших, про яких я нічого не розуміюдля чого мені порівнювати свою швидкість зі сторонньою? У нас немає нічого спільного. Елементарно так сталося, ніби ми біжимо в один час і в одному місці, проте напевно всього лише збіг, більш ми ні в чому не схожі.

І в тому числі, коли ми були б в схожих умовах (що просто неможливо), в чому корисність такого порівняння? Воно все одно немає жодного значення.

Єдина людина, про кого варто думати, як скоро я побіжуце я сам. Захоплюватися пробіжкою. Стежити за собою. Не зупинятися. Ставати кращим самим себе.

У житті взагалі варто думати лише про цезахоплюватися процесом, дізнаватися самих себе, йти далі крок за кроком і відкинути всі сумніви. Тоді вам ще більше сподобається жити.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...