Що робити, якщо з’являється помилка error no such partition? І як відновити завантажувач?

Хочу поділитися невеликою історією про те, як я благополучно зніс Linux Mint, але нічим хорошим це не закінчилося.

У мене на ноутбуці ASUS встановлено Windows 7, але мені захотілося попрактикуватися в роботі з Linuxсистемами, для чого я встановив Mint. Попрацювавши в ній трохи, я вирішив її знести (стер розділ з Mint утилітою Acronis Disk Director 12) і встановити на віртуальну машинуVirtual Box.

Я вимкнув ноут, коли він запустився, з’являється повідомлення на чорному екраніno such partition grub rescue.
no such-partition-grub-rescue

В нашому випадку, Grubзавантажувач Linux, веде запис інформації на перший розділ диску MBR, файли завантажувача поміщаються на розділ з встановленою ОС в моєму випадку на розділ з Mint.

Я видалив розділ з системою Mint, в результаті завантажувача фізично не існує, про нього залишилися лише деякі записи. Ноутбук не може нічого робити, а в Windows просто так ви не потрапите.

Як відновити завантажувач Windows 7 або 8?

Проводимо відновлення завантажувача Windows 7

На щастя, рішення проблеми я знайшов швидко, причому не одне, зараз я розповім, що потрібно робити при появі такої проблеми.

Як виправити помилку no such partition?

Щоб вирішити цю проблему є два способи використання завантажувального диску дистрибутиву Linux, або завантажувальний диск або флешка з Windows. При собі я мав тільки флешку. Але розповім і про методи за допомогою Linux.

Корисно: Як встановити Mint (Детальна інструкція)

Виправляємо з допомогою Linux

Візьміть завантажувальний cd/dvd, можна і флешку з Linux, наприклад, Ubuntu, а може маєте Mint. Створити такий носій доведеться на іншому комп’ютері. Завантажити з нього. Тепер в терміналі затискаємо Ctrl+Alt+T. У терміналі пишемо:

sudo aptget install lilo

Починається завантаження пакету, а потім його встановлення, після чого вводимо:

sudo liloM /dev/sda mbr

Також зауважу, щоб його встановити, вам знадобиться інтернет.

Тепер ви маєте можливість перезавантажити комп’ютер і переконатися, що помилка error no such partition entering rescue mode зникла.

Швидше за все ви зіткнулися з проблемою ще під час введення команд. Наприклад, не встановився пакет lilo, або друга команда взагалі не допомогла. У мене було теж саме і я не знайшов цього рішення, тому рекомендується використовувати завантажувальний диск з Windows.

Виправляємо за допомогою Windows

У даному пункті ми будемо відновлювати завантажувач, а старі записи про grub будуть очищені. Ось, що необхідно зробити:

  • Для встановленої операційної системи Windows 7 необхідний завантажувальний носій або флешка, хоча, може підійти і будьяка інша, наприклад, Windows 8;
  • Завантажити з установлюючої флешки або диска. Повинно з’явитися вікно з пропозицією про встановлення Windows;
  • Нам потрібен тільки командний рядок, тому натискаємо комбінацію клавіш Shift+F10;

 

  • У вікні командного рядка потрібно ввести команду команду bootrec. На виході ми отримуємо ключі, які можемо використовувати з цією командного:
  • Команду bootrec /FixMbrми записуємо головну завантажувальну запис в системний розділ, а таблиця розділу за це не буде. Застосовуємо при пошкодженні завантажувального запису;
  • Команду bootrec /FixBootзаписує новий завантажувальний сектор. Застосовується, якщо завантажувальний сектор був замінений, пошкоджено;
  • Команду bootrec /ScanOsведеться сканування диска на всі операційні системи, встановлені на диску;
  • Команду bootrec /RebuildBcdвикористовується для пошуку всіх ОС на диску, а також для перебудови сховища конфігурації завантаження.

Для відновлення завантажувального запису я ввів команду з таким ключемкоманду bootrec /FixMbr.

Після цього я перезавантажив комп’ютер і все стало працювати. З’явилася емблема Windows 7, і я без проблем увійшов у систему.

Сподіваюся ця стаття допоможе вам в вирішенні помилки error no such partition.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...