Nikola Motor Company звинуватила Tesla в копіюванні дизайну вантажівки та вимагає компенсацію в $2 млрд

Компанія Nikola Motor Company подала патентний позов в Арізоні, в якому стверджує, що компанія Tesla при створенні своєї електричної вантажівки порушила патенти стартапу, що описують водневу вантажівку. У позові сказано, що Tesla навмисне скопіювала ці патенти, і тепер Nikola Motor Company вимагає компенсацію в сумі $2 млрд. У самій Tesla вважають, що позов не заслуговує уваги.

Компанія Nikola Motor Company була заснована в 2014 році. З тих пір вона вже встигла продемонструвати кілька своїх продуктів. У травні 2016 року було показано електричний чотириколісний позашляховик та воднево-електричний вантажний автомобіль. Потім компанія додала в лінійку продуктів другий автомобіль, розповідала про можливості випуску електричного-водного транспортного засобу та заявляла про плани побудувати в Арізоні завод вартістю $1 млрд.

Патентна скарга Nikola Motor Company містить ряд претензій, які, на думку компанії, доводять, що Тесла вкрала запатентовані рішення стартапу. Зокрема, вказується на передбачувані подібності в передніх крилах вантажівок, обтікаючих вітрових вікон, розташованих посередині кабіни в дверях, аеродинамічному фюзеляжі (з аналогічними коефіцієнтами опору) і т.д. Тим самим, стверджується, що Тесла скопіювала дизайн, розроблений в Nikola Motor Company. Також стверджується, що співробітник Tesla по підбору персоналу Аарон Хойос спробував переманити головного інженера Nikola Motor Company всього через кілька місяців після того, як стартап представив свій водневий автомобіль. Це, нібито, свідчить про те, що Тесла знала про унікальні конструктивні особливості продукту Nikola Motor Company.

Крім того, Nikola Motor Company заявляє, що вона змогла виявити факт порушення дизайну вантажівки Tesla за допомогою шпигунських фотографій, які наводнили інтернет напередодні офіційної презентації автомобіля в середині листопаді 2017 року. Стртап запевняє, що 7 листопада відправив у Tesla лист з протестом та вимогою відкласти презентацію до тих пір, поки проблема з порушеннями не відновлено. Але Tesla так і не відповіла на цей лист.

У Nikola Motor Company запевняють, що вантажівка Tesla викличе «плутанину на ринку», а також, що «порушення Tesla вплинули на можливості Nikola по залученню інвесторів та партнерів, так як тепер інвестори можуть співпрацювати з Tesla для отримання альтернативної вантажівки». Збиток від таких дій конкурента оцінюється в $2 млрд.

Додамо, це не перші розбіжності між Nikola Motor Company і Tesla. Раніше компанії сперечалися через ім’я, використовуваного в назві.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...