Перші ознаки вагітності

Явні симптоми вагітності на ранніх термінах.  Ознаки вагітності при затримці місячних


Вагітність – один з найважливіших періодів у житті кожної жінки. Більшість подружніх пар планують її настання, а дружини готуються як морально, так і фізично. Але незалежно від того, запланована вагітність або небажана, важливо якомога раніше знати про її настання, щоб почати готуватися до материнства або своєчасно вжити відповідних заходів.

Кожна представниця слабкої статі починає припускати про настання вагітності при затримці менструації, що не завжди виправдано. Порушення менструального циклу може бути наслідком гінекологічних захворювань, збою гормонального фону, наприклад, після стресової ситуації і т.д. Точно говорити про вагітність можна лише після відвідання лікаря-гінеколога і проходження діагностики. Хоча, прислухаючись до свого організму, можна вловити перші ознаки, що з’являються через 7-12 днів після овуляції.

Яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом в першу добу, частіше в перші 12 годин, після овуляції, що відбулася. Через тиждень або 10-12 днів після запліднення відбувається прикріплення плодового яйця до ендометрію матки. У місці прикріплення зародка порушується цілісність слизової, лопаються деякі капіляри, що призводить до часткових кровотеч. Саме це невелике виділення крові задовго до настання терміну менструації є найпершою ознакою вагітності. У деяких воно залишається непоміченим, тому що виділяється всього кілька крапель крові, у інших – зовсім відсутнє.

За зміни, що відбуваються в  жіночому організмі відповідає  (ХГЧ) – гормон, що виробляється з моменту створення ембріона і весь період гестації. Тому на 1-му тижні вагітності відчути неможливо, тому що її перші симптоми з’являються після имплантаційого періоду – на 7-12 день.

Всі клінічні прояви вагітності поділяють на сумнівні, ймовірні і достовірні.

Неспецифічні ознаки вагітності
Підвищена продукція прогестерону і естрогену, а також вироблення хоріогонадотропін (ХГ) на ранніх термінах гестації призводить до порушення гормонального фону і появи комплексу неспецифічних симптомів, за наявністю яких можна здогадатися про зародження нового життя. До них відносять:

Порушення апетиту. У деяких він різко знижується аж до повного відрази до їжі, інші починають їсти більше звичайного.
Зміна смакових відчуттів. З’являються нові пристрасті в їжі: підвищена тяга до солоної і / або кислої їжі; бажання є неїстівні речовини – крейду, вапно, глину; відраза до риби, м’яса та інших продуктів, які раніше були в числі улюблених.
Зміна нюху. Підвищена чутливість до запахів зі стійкою непереносимістю одних і пристрастю до інших. Наприклад, відраза до запаху риби або м’яса, непереносимість аромату духів або тютюнового диму. І, навпаки, бажання вдихати запах фарби.
Функціональні розлади психіки та нервової системи. З’являється слабкість, сонливість, замкнутість, небажання чогось робити. Психоемоційна лабільність виражається в частій зміні настрою: сплески позитивних емоцій чергуються з дратівливістю і плаксивість. З вегетативних реакцій можливі запаморочення, різке бліднішання шкіри обличчя, пітливість долонь.
Зміни обміну речовин. Перерозподіл підшкірно-жирових відкладень з поступовим накопиченням їх в області живота. Поява пігментації шкіри білої лінії живота, іноді особи, посилення забарвлення ореол сосків. Шкіра на обличчі стає жирніше, через що виникають дрібні прищики.
Часте сечовипускання. Розвивається у відповідь на посилення кровопостачання органів малого таза.
Незважаючи на те що більшість цих симптомів спостерігається у вагітних, вони можуть бути проявом різних захворювань і патологічних станів, які пов’язані з гестації. Тому, називаючись сумнівними, або приблизною, вони малоінформативні для точного визначення настання вагітності.

Специфічні ознаки вагітності
Специфічні прояви умовно ділять на ймовірні і достовірні. Перші дійсно свідчать про вагітність, але мають діагностичну цінність в сукупності, тому що кожен з них окремо може бути ознакою певної хвороби. За другим точно визначається не тільки факт вагітності, але і її термін.

Ймовірні ознаки

Фізіологічна аменорея (відсутність менструації).
Набухання і легка хворобливість молочних залоз, розвивається на тлі зміни гормонального статусу. При натисканні на соски з молочних ходів може виділятися незначна кількість білувато-жовтуватою рідини – молозива.
Збільшення вагінальних виділень. Спостерігаються густіші і рясні, ніж зазвичай, виділення білуватого кольору.
Стійке підвищення базальної температури. Щоденне вагінальне або ректальне вимірювання температури допоможе у визначенні зародження нового життя. Її вимірюють вранці, не встаючи з ліжка. Стійке підвищення вище 37,0 С підтверджує вагітність.
Поява другої смужки при самостійній тест-діагностиці. Експрес дослідження спрямоване на виявлення гормону вагітності – хоріогонадотропін.
Зміна форми, розміру матки та інші особливості. Визначаються тільки лікарем під час гінекологічного огляду укупі з бімануальногодослідження:

1. Зміна форми матки. З 5-6 тижні – куляста форма; з 7-8 тижні – асиметрична, з одностороннім випинанням одного з кутів (ознака Піскачека); з 10 тижня вкотре стає кулястої; в другій половині вагітності – овоидная.

2. Збільшення розміру матки. У міру зростання плоду спостерігається прогресуюче збільшення органу.

3. Ознака Снєгірьова. Консистенція матки в сторону розм’якшення. При натисканні на вагітну матку при дворучному обстеженні вона плотнеет і зменшується в розмірі, після припинення механічного впливу знову розм’якшується.

4. Симптом Губарєва і Гауса. Незначна рухливість маткової шийки в 1 триместрі, пов’язана з сильним розм’якшенням перешийка.

5. Ознака Гентера. На ранньому терміні гестації виявлення вираженого перегину матки допереду, що з’являється через розм’якшення перешийка. Можливо виявлення поздовжнього і дуже тонкого гребневидная виступу по середній лінії передньої області матки.

Достовірні ознаки вагітності

Ці безперечні прояви на 100% свідчать про вагітність. Їх виявлення можливо з другого тижня гестації і пізніше, тому вони вважаються пізніми.

Виявлення голови, ручок та інших частин плода, можливо його ворушіння при пальпації.
Ультразвукове підтвердження наявності плода.
Фіксування серцебиття плода інструментальними методами – КТГ, ФКГ, ЕКГ, а також з 15 тижнів за допомогою стетоскопа.
Лабораторно-інструментальна діагностика вагітності
Методи лабораторного підтвердження гестації засновані на визначенні в біорідинах – крові, сечі – хоріогонадотропін. Найдоступніші – експрес-тести. В аптеках продається безліч варіантів тест-систем – тест-смужки, струменеві, планшетні. Ця експрес-діагностика дозволяє з великою часткою ймовірності підтвердити факт зародження нового життя з першого дня затримки місячних, а іноді і за 3-5 днів до її настання.

 

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...