Перший VR-дудл від Google: хто такий Жорж Мельєс?

Співробітники компанії Google створили унікальний дудл на честь відомого французького режисера та ілюзіоніста Жоржа Мельєса. Це перший дудл з використанням технології віртуальної реальності, і, як свідчить опис на офіційній сторінці, його можна подивитися за допомогою VR-шолома Cardboard або платформи Daydream.

Власники пристроїв, що не підтримують таку технологію, можуть скористатися режимом панорамного відео на YouTube.

Дудл присвячено творчості Мельєса, в тому числі фільмів “Завоювання полюса” (1912) і “Подорож на Місяць” (1902). У відео використані секрети та прийоми самого режисера, які застосовуються і в сучасному кінематографі. Як Жорж Мельєс перевернув світ кіно.

Внесок у кінематограф

Сьогодні німе кіно асоціюється з образом Чарлі Чапліна, великого режисера та актора, який зробив неймовірний вклад в розвиток цієї індустрії, однак поряд з Чапліном працювали і інші творці, що залишилися в тіні. У числі таких і Жорж Мельєс.

Жорж Мельєс – основоположник жанру наукової фантастики в кіно. Режисер першим став працювати зі спецефектами. Уже в 1986 році, коли кіноіндустрія була в стані “зародження”, Мельєс почав створювати кінотрюки за допомогою стоп-кадрів, покадрової зйомки, прискореної прокрутки плівки і так далі. Деякі з цих спецефектів використовуються в кіно по-сьогоднішній день.

Фільми Мельєса легко відрізнити від інших за допомогою особливого режисерського почерку. Камера завжди стоїть нерухомо, а актори нібито грають на сцені театру, іноді виходячи з кадру. Як стверджував сам режисер, це теж один з спецефектів, що допомагає активізувати уяву та фантазію глядача.


Зараз неможливо встановити точно, скільки фільмів зняв Жорж Мельєс. Цифри різняться в багатьох джерелах: від 500 до 2000 кінострічок. Більшість кінокартин режисера не дійшли до наших днів, а ті твори, які можна подивитися в 21-му столітті, вважаються безумовними шедеврами та займають особливе місце на полицях цінителів німого кіно.

Визнання

На техніці Мельєса побудований весь німий та частково сучасний кінематограф. Проте, його досягнення довго не знаходили визнання. Режисер заснував власну кіностудію “Стар фільм”, але не заробив достатньо грошей для продовження самостійної творчості. Це пов’язано з тим, що в США (найбільший кіноринок) його фільми пускали в прокат без попередньої згоди та без жодних авторських відрахувань.


Жоржу Мельєс доводилося працювати продавцем іграшок, щоб забезпечити себе та дружину. Генія в ньому розглянули лише в 1932 році, коли співробітники Кінематографічного суспільства поселили розореного режисера в замку Орлі, а вже в 1938 році Мельєс помер.


Сьогодні ім’я Жоржа Мельєса викликає лише захоплення. На його фільми знімають рімейки, режисери екранізують біографію майстра кіно, а музиканти пишуть альбоми за мотивами його творів.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...