Що таке дружба між чоловіком та жінкою?

Думки щодо дружби між представниками двох протилежних статей, які висловлюють серйозні дослідники і люди творчих професій, найпротилежніші. Є ті, що вважає, що така дружба – це просто «секс, відкладений на потім». Отже, тільки він лежить в основі будь-яких відносин (в тому числі виробничих) між чоловіком і жінкою. Інші, навпаки, схильні стверджувати, що тільки відносини, засновані на дружбі – самі довговічні і вірні. Тому що, якщо з таких відносин вилучено та назавжди видалена сексуальна складова, вони мають всі шанси зберігати чистоту помислів.

Дружба між чоловіком та жінкою: «за» і «проти».

Чому виникає така дружба?

Є, зрозуміло, безліч інших думок. Є ті, кому більше подобається варіант при якому, рано чи пізно, відносини між представниками сильної та прекрасної статі приведуть до необхідності розглядати дружбу, як показуха для людей, за якою слідує основна, інтимна частина. Цінники та інші представники соціуму, які мають критичний погляд на все, що їх оточує, впевнені: чоловік, який не зумів домогтися у жінки взаємності, пропонує «залишитися друзями». Але має при цьому лише одну мету – надію, що з часом такі відносини переростуть в статеві. Точно так само можна навести аргументи більш досвідчених фахівців в даній області психології: чоловік спочатку пропонує бути «тільки другом», сподіваючись, таким чином, розташувати жінку до себе, з усіма наслідками, що випливають з цього сексуальними перспективами.

Перераховувши всілякі варіанти, на перший погляд, невигадливої дружби може бути багато. На якому б з перерахованих вище принципів не будувалася дружба між чоловіком та жінкою, її слід розглядати з точки зору відносин. А відносини, як і багато іншого в житті, вимагають щоденної турботи і уваги. Адже один – це, по суті, звичайна людина, якій притаманні не тільки гідності, а й недоліки. Вміти прийняти одного таким, яким він є насправді і не намагатися перетворювати його під свою егоїстичну «гребінку» – запорука успішності будь-якої дружби. Тільки тоді, коли людина цінує, поважао і відчуває на собі увагу, розуміння і турботу іншої людини, дружба буде міцною та довгою.

Основні види дружби.

Виходячи зі специфіки дружніх відносин, можна розглядати їх, стосовно до наступних трьох основних шаблонів:

  • дружба двох людей, об’єднаних однією професією (колеги);
  • відносини, які стали міцні, починаючи з проживання в одному дворі, з дитячого садка, школи, вузу і так далі (друзі дитинства);
  • нарешті, зв’язок, який утворився спонтанно, в якийсь певний момент життя (дискотека, театр, стадіон, спільні друзі, спільні інтереси і багато інших).

У кожному такому випадку виникнення та продовження дружби є свої позитивні та негативні нюанси. Тому що далеко не всі дружні відносини будуються на фундаменті чесності та щирості. Звернемося спочатку до негативних аспектів, які лежать часто в основі цілком нормальних, начебто, відносин.

Є друзі, яким людина потрібна, щоб стати «жилеткою» для чужих сліз. Вони отримують задоволення від того, що стороння людина довіряє їм свої самі засекречені від інших таємниці (і найчастіше це саме так і буває). Вони самотні по своїй натурі і потребують не в конкретній людині, а в свідомості того, що у нього хтось є, над ким він має владу. Існують також друзі, які дружать з кимось, поки це їм зручно. Найбільш поширені пари – це або деспот, яким захоплюється його друг, готовий заради дружби зробити все, або просто прагматична людина, вміло підтримує відносини для отримання, час від часу, будь-якої вигоди для себе. Чимало в сучасному житті друзів, з якими зав’язують відносини відомі особистості зі світу мистецтва, політики чи бізнесу. Таким друзям необхідно просто при зустрічах або розмовах зі знайомими людьми хвалитися: мовляв, а я вожу дружбу з цією людиною! Але зустрічаються і щирі відносини, причому, як між людьми, досить дорослими, так і дружба між хлопцем та дівчиною, що також не рідкість. Найчастіше вони виникають з спільності інтересів та мають досить потужний ресурс для виживання. Причому така дружба може бути не тільки у звичайній дійсності, а й, наприклад, в соціальних мережах. Молоді люди, для яких із вступом в серйозне життя відкриваються численні професійні можливості, можуть легко спілкуватися між собою, не бачачи в цьому будь-якого сексуального підтексту. Те ж саме буває і у більш дорослих людей, яких об’єднує спільна професія або загальні інтереси в музиці, живопису або літературі. Тут існує величезний простір для плідного обміну корисною інформацією. І такі відносини цілком можна вважати позитивними.

Дружба між хлопцем та дівчиною – думка психологів.

Цікаво, що з роками чоловіки, згідно проведеним соціологічним опитуванням, більше схиляються до можливості нормальної дружби між представниками протилежних статей. А ось жінки, дорослішаючи, навпаки, все більше твердо вважають, що будь-яка така дружба незмінно призведе до адюльтеру. Часто, грунт для такої впевненості дає більш ніж велика практика подібних відносин. У творах літератури, кіно, в телевізійних передачах тема дружби піднімається дуже часто, і вона рясніє випадками, коли хлопець закохується в свою подругу-дівчину (або навпаки), сексуальні відносини виникають між друзями молодят і так далі. Крім того, багато простих випадків, коли дружба ще триває, але одного з її учасників тягне до інших відносин. Все необхідне для підтримки чистої, щирої дружби, у обох учасників таких відносин є. Це – щоденна турбота про свій «маленький сад», який потрібно вміти вирощувати. А для цього – використовувати душу і серце, без них не домогтися дружби! Не випадково, що ті ж соціальні опитування виявили одну дуже цікаву особливість формування думок «за» і «проти». Серед респондентів, які відповіли на запитання про існування такої дружби позитивно, більше людей, що грунтуються на особистому досвіді. І, навпаки, противники існування дружби, прийшли до такої думки «на підставі інших уявлень». Прихильники ж існування такої дружби в 9 випадках з 10 мають на увазі свій особистий досвід. А це – цифри, яким не можна не вірити.

Найкраща дружба.

Так, дружба між людьми різної статі можлива! І це просто чудово, що вона буває. Адже, таким чином, виправдовує думку про те, що ні сексом єдиним живі люди. Що всіх нас можуть об’єднувати спільне віросповідання, загальна ідея зробити нашу планету кращою та інші спільні інтереси. Як показує практика, саме такі безкорисливі, чесні і чисті стосунки найбільше цінуються в нашому світі. Справжній друг, друг без будь-якої користі в душі, готовий завжди прийти на допомогу, і не важливо, чи знаходиться він на іншому кінці світу і чи має кошти, щоб дістатися до одного. Це дуже зворушлива дружба, вона міцна та надійна. І зразки такої дружби, славимо в безсмертних творах мистецтва, які змінюють нас в кращу сторону!

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...