Що подивитися в Києві (оглядова екскурсія по Києву)

Київ настільки багатий чудовими місцями, архітектурними пам’ятками гідними уваги, що ознайомитися з усіма за одну прогулянку просто неможливо. Вам хочеться дізнатися куди піти туристу і, що подивитися в Києві, тоді ходімо? Готуйтеся випробувати хороші і незабутні враження! Ласкаво просимо в місто Київ – столицю України!

1. Володимирський собор

Хоча Володимирський собор вважається не таким вже древнім, він є справді сакральною пам’яткою Києва. Величезну художню цінність являють собою розписи всередині собору, основна частина фресок виконана Ст. Васнецовим.

2. Національний академічний театр опери та балету України ім.Т.Р.Шевченка

Будівлю в стилі французького ренесансу було збудовано у 18981901 рр. Саме в цьому театрі в 1911р. на очах царя Миколи ІІ та публіки був смертельно поранений прем’єр-міністр Росії Столипін.

3. Золоті ворота

Головний в’їзд у Київ з часів Ярослава Мудрого. Поруч з воротами Ви побачите пам’ятник самому Ярославу Мудрому, який тримає в руках модель храму Святої Софії. А в прилеглому сквері можна знайти скульптуру бронзового кота Пантелеймона, якого треба одночасно потримати за хвіст і вуха, покласти йому під лапки монетки і загадати бажання. І воно неодмінно збудеться. У цьому сквері також є дуже гарний чавунний фонтан.

4. Комплекс Софії Київської

Комплекс розташований на Софійській площі, де крім нього височіє кінний монумент гетьмана Богдана Хмельницького. Найбільш відомою спорудою комплексу є Софійський собор, в якому збереглося багато старовинних фресок і мозаїк. Воістину дивним є те, що художники в XI використали 177 відтінків кольорів при створенні мозаїчних зображень.

5. Михайлівський Золотоверхий Собор

Собор, розташований на Михайлівській площі був споруджений київським князем Святополком, онуком Ярослава Мудрого, у 11081113 рр. На жаль, в 1937 собор був зруйнований, оскільки планувалося об’єднання Софійській і Михайлівській площах. І лише в 19971999 рр. більшу частину монастирського комплексу відбудували заново.

6. Будівля Міністерства закордонних справ, колишнього Першого Реального училища і пам’ятник княгині Ользі

Перше відкриття пам’ятника княгині Ользі скульптора Кавалерідзе відбулося в 1911р., але вже в 1919р. більшовики скинули княгиню з п’єдесталу. Лише у 1996р. пам’ятник був відновлений з білого мармуру і повернутий на своє місце.

7. Парк Володимирська Гірка

Тут можна відпочити і помилуватися краєвидами Дніпра. У центрі парку встановлено пам’ятник князеві Володимиру, який дуже красиво підсвічується вечорами.

8. Станція фунікулера

Станція знаходиться поруч з входом в парк Володимирська Гірка. На фунікулері Ви можете спуститися через Поштову площу до річкового вокзалу, звідки можна відправитися на річкову екскурсію по Дніпру або просто погуляти по набережній.

9. Національний музей історії України

У музеї можна побачити експозицію, присвячену процесів розвитку суспільства на території України починаючи з давнини і до нашого часу. Територія навколо музеюнайдавніша частина міста, саме тут виник Київ. Напис на камені поруч з музеєм свідчить, що звідси «єсть пішла земля руська». Обов’язково прогуляйтеся по Пейзажній алеї, де розташовується не тільки самий барвистий і незвичайний дитячий майданчик, але і відкриваються чудові краєвиди на Поділ, Дніпро і гору Щекавицю. По дорозі до музею, на розі вулиці Десятинної та Андріївського узвізу не пропустіть незвичайну скульптурну композицію «Проня Прокопівна та Свирид Голохвастов».

10. Андріївська церква

Церква знаходиться спочатку Андріївського узвізу і є єдиною збереженою на Україні роботою архітектора Ф. Растреллі. Про Андріївський узвіз можна говорити годинами, його часто порівнюють з московським Арбатом або паризьким Монмартром. Тут розташовані численні музеї, театри, картинні галереї, майстерні художників і сувенірні лавки. Але чим сто разів почути, краще один раз побачити, чи не правда?

11. Церква Успіння Богородиці Пирогощої.

Церква була побудована за наказом київського князя Мстислава Великого на початку XII століття, в 1935 р. вона була зруйнована і відновлена лише в 19971998рр. Крім церкви, на Контрактовій площі варті уваги також Гостинний двір і фонтан «Самсон». А сама Контрактова площа є головною площею історичного району КиєваПодолу. Назва площі походить від знаменитих Контрактівзимової сільськогосподарської ярмарки, яку проводили на цьому місці з кінця XVIII до початку ХХст.

12. Церква Різдва Христового

Церква знаходиться на Поштовій площі, місцеві називають її також Шевченківською церквою, оскільки саме тут відбулося прощання киян з прахом великого українського поета.

13. Площа незалежності

Головна площа Києва. Після реконструкції в 2001р. тут з’явилися пам’ятники, скульптури і фонтани. В центрі, на 50метровій колоні з мармуру, височіє скульптура дівчинки України з гілкою калини в руках. Біля одного з шести фонтанів можна побачити пам’ятник засновникам КиєваКию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либідь.

14. Інститут благородних дівиць і Національний банк України

Обидва будинки є пам’ятками архітектури, вони розташовані на вулиці Інститутській, отримала свою назву на честь навчального закладу для дівчат з дворянських і купецьких сімей.

15. Будинок з химерами

Будинок був побудований в 19011903 за проектом свого першого власникаархітектора Ст. Городецького. Прикраса будинку фігури фантастичних тварин і рептилій він доручив своєму другуіталійському архітектору Е. Салю. Будівля примітна також тим, що з боку вулиці Банковій у ній три поверхи, а з боку площі І. Франкашість.

16. Адміністрація президента України

Будівля, розташована на вулиці Банковій, виконано в еклектичному стилі і є пам’ятником архітектури.

17. «Дім невтішної вдови» або «Дім вдови, що плаче»

Будівля має обробку у вигляді жіночого обличчя в обрамленні вінка з кленового листя. У дощову погоду, краплі стікають по обличчю жінки і здається, що вона плаче. Вдовою її назвала народна чутка, насправді ніяка вдова в будинку ніколи не жила.

18. Хрещатик

Центральна вулиця міста є обов’язковим для відвідування місцем Києва. Вулиця створена ще на початку XIX століття і в даний час являє собою єдиний архітектурний ансамбль. У вихідні та святкові дні вулиця стає пішохідною.

19. Пам’ятник засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва, встановлений на Дніпрі в 1982 році, ілюструє відому легенду про засновників Києва Кия, Хорива, Щека і їх сестру Либідь. У легенді описано заснування Києва: об’єднання трьох полянських поселень, з яких згодом виросла столиця України. Місто було названо на честь старшого брата Кия і побудований спільними зусиллями всіх братів та сестри.

До скульптури можна дійти, але перед цим потрібно доїхати на станції метро «Дніпро» та через парк пройти по набережній Дніпра.

20. Меморіал Вічної слави героїв Великої Вітчизняної війни

Меморіал був побудований в 1975 році, його центральним об’єктом є могила Невідомого солдата з Вічним вогнем. З оглядового майданчика можна помилуватися мальовничими краєвидами Дніпра та КиєвоПечерської лаври. Потім Ви можете спуститися по алеї Слави до Дніпровського спуску, де можна побачити церкву Святого Миколая, більше відому як Аскольдова могила.

21. КиєвоПечерська лавра

Назва «Печерська» походить від слова «печери», в яких селилися перші ченці, а лаврами називають найдавніші і значущі монастирі. Головний вхід до лавру починається від Святих воріт, за легендою, той, хто проходить через ці ворота, отримує відпущення половини своїх гріхів. До Святих воріт примикає побудований в XII столітті храм Святої Трійці. За воротами починається територія Верхньої лаври, де розташовано її серцеУспенський собор. Поруч з Успенським собором стоїть Велика лаврська дзвіниця.

Потім ми прямуємо до Нижньої лаври, Ближніх та Дальніх печер. У важкопрохідних земляних укриттях перших печер монахи молилися, не мало тут і поховані. Дальні печери частково закриті для відвідувачів, у тих, які відкриті, можна побачити мощі 49 святих.

У лаврі є багато всього чудесногохрами, дзвіниці. Не пошкодуйте часу на прогулянку по цій воістину святої землі.

Після відвідин лаври, Ви можете вийти в Печерський ландшафтний парк і його алеями прогулятися до меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни».

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...