У вас є амбіції? Ви нам не підходите. Стабільність проти амбіцій

Чому компаніям не вигідно брати амбітних людей на роботу

Насамперед, при відборі кандидатів на посаду, HRменеджер аналізує резюме потенційного працівника і робить певні висновки. Найголовніше, правильно зіставити навички і тип характеру кандидата з вимогами вакансії.

Основні фільтри на початку: мало досвіду, не ту спеціальність, неадекватність або відсутність потрібних навичок. Серед інших вимог, дуже часто зустрічається стабільність.

Чому так? Навіщо компанії потрібен чоловік, який любить стабільність, сталість і мінімум ризиків? Дурне питання, насправді. Добре, що риторичне.

Пошук співробітника, ряд співбесід, впровадження новачка в роботу, робоче місце, оплата випробувального термінуце все витрати. Якщо співробітники після цих етапів будуть постійно йти, то відділ кадрів стане золотим. Стабільні працівникице основна опора компанії, їх роботу можна прогнозувати, результат їхньої роботи теж.

Чому я ставлю амбіції в іншу сторону кута, проти стабільності? Схарактеризую амбітну людину в моєму уявленні. Їй недостатньо малих і середніх результатів. Вона хоче щоб результати і досягнення відбувалися максимально швидко і з мінімальними витратами. Амбітна людина вимагає до себе певного ставлення, не любить, коли нею командують або, що гірше, кричать або наказують.

Мені досить складно уявити собі місце роботи, де виконувалися б всі ці пункти. В наших реаліях (пострадянського простору), начальники далекі від мистецтва управління людьми і нічого не розуміють в правильній мотивації. Тому в стресових ситуаціях вони зриваються на крик, погрожують, тиснуть морально і т. д. Працівнику доводиться вибиратиміж стабільністю або принципами. Амбітна ж людина, зазвичай не буде терпіти хоч якихось обмежень прав і першим же ділом напише заяву про звільнення.

Я не візьмуся судити, правильно це чи ні. Скажу так, для кожної окремої людини або ситуації, правильний вибір може бути різний. Майже не можливо вирішити правильний вчинок був здійснений чи ні, так як в світі немає межі між правильним і неправильним.

Варто жертвувати амбіціями заради стабільної роботи в компанії

На кожній посаді є своє передбачуване кар’єрне зростання. На деяких посадах його немає, а значить доведеться йти, коли дістанешся верху. Я б не назвав це стабільністю.

Підвищення бувають зазвичай у великих структурах, рідшепри доброму зростанні компанії. Стабільна робота припускає, що компанія вже давно на ринку, її перспективи зрозумілі, тому доведеться дертися по кар’єрних сходах.

В реальності ж, я спостерігаю, що кар’єрного зростання домагаються зовсім не багато. Зазвичай через 23 роки роботи. Шанс отримати підвищення залежить від десятка параметрів у співробітника, а так само від купи факторів усередині компанії. На жаль, найчастіше, особа яка приймає рішення на рахунок отримання хорошої посади в першу чергу запропонує роботу своїм друзям, родичам, а потім створить вакансію в якій співробітника з компанії доведеться боротися за місце так само, як людині з вулиці.

Всі ці мінуси перекриває те, що на стабільній роботі можна не думати про те що буде завтра (принаймні, є така надія). Можна планувати свій бюджет на рік вперед, брати кредити і потихеньку будувати своє життя. На жаль, вам доведеться відмовитися від своїх амбіцій, так як вибухового зростання на одній посаді майже не буває.

Кожен сам відповість, чи варто жертвувати своїми мріями і амбіціями заради стабільності або ж навпаки, забити на стабільність і бути відкритим для нових можливостей. Питання в тому, як саме користуватися цією свободою. Ось тут і криється вся складність. Легше точно не буде.

Синиця в руках чи журавель у небі?

Дозволю собі трохи поміркувати на тему даної дилеми. У приказці говориться про те, що краще відмовитися від ризикованої справи, яка може принести відчутний результат, заради маленького, але гарантованого результату.

Так чи все це насправді? Дивлячись на яку ситуацію інтерпретувати цю приказку. Якщо є 2 варіанти, у першому випадку у вас велика ймовірність зазнати невдачі, але є шанс отримати великі результати, а в другому випадку шанс домогтися успіху наближається до 100%, але результат не особливо великий, то тут зробити вибір набагато простіше. Звичайно це зводиться до того, наскільки ви ризикова людина.
Якщо перенести вираз на нашу ситуацію, то все виходить трохи інакше. Відмовляючись від синиці в руках (стабільної роботи), ми йдемо на пошук журавля в небі. Є велика ймовірність того, що ми його не зловимо. Однак не варто забувати, що крім журавля, у світі існують ще сотні видів птахів, не менш красивих і екзотичних. Відмовляючись від чогось певного (стабільної роботи), ми відкриваємо для себе величезний вибір цікавих ситуацій і можливостей.

У світі завжди будуть люди, які оберуть стабільність. Цей факт не завадить іншим людям відмовитися від визначеності і кинутися на пошук пригод і великих досягнень. вам і тільки вам вирішувати, який вибрати шлях.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...