Як навчиться вирішувати проблеми ще до їх виникнення?

Проблеми є у кожного, і нам все одно доводиться їх вирішувати. Але рішення не завжди даються нам легко. Я хочу розповісти, як навчиться вирішувати проблеми швидше і простіше.

Проблема — це ланцюжок помилок, зроблених у минулому

Будь-яка проблема зароджується задовго до своєї появи. Не зданий екзамен — це низка моментів у підготовці, коли людина відкладала вивчення на потім, а так само погане самопочуття, невпевненість у своїх силах. Можливо проблема була в тому, що викладач був не в дусі і пройшовся з усіх питань, крім тих що були у квитку.

Варіантів може бути безліч. Ви повинні проаналізувати всі можливі причини. А навіщо це все потрібно, я розповім пізніше.

Будь-яку проблемну ситуацію можна передбачити

Так як зародження проблеми тягнеться далеко з минулого, ми можемо передбачити проблему до її появи. У такому разі її рішення буде коштувати набагато менше сил і ресурсів.

Якщо не вдасться вирішити — ви як мінімум будете готові до того, що виникнуть складнощі і зможете підготувати кілька варіантів рішення. Попереджений, значить озброєний. Якщо ви погано вивчили матеріал екзамену, або не підготувалися до наради — ви будете готові до того, що все може закінчитися не дуже добре. Однак наш мозок дуже цікава штука, в критичні моменти він здатний вигадувати найнеймовірніші рішення, які рятують нашу шкуру. Але не варто на це сподіватися і забивати на все.

Потрібно аналізувати виникаючі проблеми

Якщо ви кілька разів провалили екзамен, варто подумати — може проблема сидить глибше. Невдачі це завжди збіг обставин. І чим більше існує варіантів виникнення проблеми, тим більше шанс, що вона відбудеться. Цей факт доведено на прикладі виникнення ДТП. Зазвичай винні всі учасники події. Кожен незначно порушив правила, але в сумі ці порушення набули критичного характеру.

На основі таких ситуацій і були написані правила дорожнього руху. Якщо всі їх будуть дотримуватися без винятку, тоді частота аварій наблизиться до нуля. Чому б і нам не придумати для себе правила і принципи, на основі яких ми будемо жити? Щоб продумати їх потрібно постійно аналізувати виникнувші проблемні ситуації і робити правильні висновки.

У кожної проблеми є симптоми, якщо їх виявити, то можна уникнути проблем

Конфліктні ситуації на роботі трапляються теж із-за безлічі факторів. Не варто давати проект на підтвердження начальнику, якщо сьогодні він не в дусі. Можливо варто сказати йому пару позитивних новин, які піднімуть йому настрій, а потім обговорювати проект. Таких ситуацій буває багато, можливо, якщо знизити кількість конфліктів на роботі з начальством і колегами, то й інші проблеми в житті пропадуть. Адже приходячи злими з роботи, люди продовжують конфліктувати з сім’єю, а потім звинувачують у цьому роботу. Це замкнене коло створюється через те, що люди не бачать цю проблему глибше і не бачать симптомів.

У першу чергу потрібно зрозуміти, де ви помилялися в минулому й робити правильні висновки

Зараз я хочу відповісти на питання, яке я поставив у назві статті. Всі проблеми в житті циклічно повторюються і якщо не навчитися їх вирішувати, вони будуть виникати у нас постійно.

Щоб навчиться вирішувати проблеми, треба зрозуміти природу їх виникнення і в першу чергу шукати проблему в собі, адже це у нас проблема виникла. Навіть якщо чужа проблема торкнулася нас, значить вона вже теж наша. Проаналізуйте, чому так сталося, які фактори в минулому створили таку проблему. І відразу зробіть для себе висновки у вигляді правил і принципів які потрібно дотримуватися завжди. У такому випадку проблеми не будуть виникати постійно і вам простіше буде отримувати задоволення від життя.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...