Який найнебезпечніший період шлюбу?

Соціологи та психологи розповіли про сімейне життя сучасних людей: середній вік молодят зростає, при цьому кількість свіжоспечених чоловіка та жінку зменшується. Назвали фахівці і найнебезпечніший для сімей період: чверть розлучень припадає на пари, які прожили разом від 5 до 9 років.

Найприємнішою стала новина про те, що більшість наших громадян задоволені своїми дружинами і вважають свій шлюб вдалим: 80 відсотків повідомили, що їх влаштовує як в їхній родині розподіляються обов’язки, досягаються домовленості та приймаються рішення. Вони вважають свої шлюбні відносини комфортними та гармонійними.

Незважаючи на нестабільну економічну ситуацію, 78 відсотків опитаних відповідають, що відчувають підтримку своєї родини і, зокрема, других половинок – і це значно більше, ніж в минулі роки. При цьому 54 відсотки задоволені матеріальним становищем сім’ї і не мають в цьому відношенні ніяких претензій до свого подружжя. Кажуть, що ці пункти особливо важливі, так як саме в умовах фінансової нестабільності і перевіряється фортеця шлюбу.

При цьому ще збільшилася кількість дітей, народжених у шлюбі: їх 80 відсотків. У той же час дітей, народжених поза шлюбом, все частіше реєструють обоє батьків.

Виною тому не економічні і політичні негаразди, а зменшення молодого населення у віці від 22 до 29 років – частіше в шлюби вступають саме вони. Середній вік нареченого тепер становить 31 рік, а нареченої – 27, 6 років. У порівнянні з 1990 роком середні наречений і наречена «постаріли» на 4 роки.

Непопулярний місяць для весіль – традиційно травень. Мабуть, тут свою роль відіграє прикмета «одружитися в травні – все життя маятися». А улюблений час для весіль – кінець літа і початок осені: серпень-вересень-жовтень.

На жаль, число розлучень наздоганяє шлюби. Найнебезпечніший період для шлюбів – 5-9 рік спільного життя. Чверть розлучень, а саме 25, 8 відсотків припадає саме на цей період.

На другому місці короткі шлюби в 1-2 роки – 19,4 відсотка. При цьому 43% розлучається, які мають дітей. 31% подружжя – одну дитину, а 12 – двох і більше.

Згодна з тим, що найбільшою перевіркою міцності подружніх відносин є фінансові кризи. Страх убогості у більшості людей найсильніший, він страшніше страху смерті. Тому сьогодні люди і одружуються пізніше. Так як обидва вважають за краще накопичити якийсь добробут. Але при цьому у людей все ж з’являється думка, що сім’я дорожче і сильніше будь-яких грошей. Цю парадигму сім’ї потрібно зміцнювати на державному рівні.

 

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...