Здоровий спосіб життя: з чого почати

Здоровий спосіб життя – це основа, як фізичного здоров’я людини, так і духовного. Багато про це чули, читали, адже зараз це тренд, але при цьому не всі люди до кінця розуміють, що ж таке здоровий спосіб життя.

Наше суспільство, нарешті, починає цінувати здоровий спосіб життя або, як говорять останнім часом, ЗСЖ. Займатися спортом стає престижно, курити вважається поганим тоном, з алкоголю допустимі хороші міцні напої та вина. Всього кілька років тому ситуація була діаметрально протилежною – і цих експериментів зі здоров’ям вистачило, щоб побачити вірний шлях. Але як почати жити правильно, бути енергійним і не залежати від дурних і шкідливих звичок? Ось, що потрібно зробити в першу чергу.

Корисна їжа

Правильна їжа

Здорове харчування не означає, що вам потрібно негайно почати підраховувати склад кожного інгредієнта в тарілці. Не потрібно перетворюватися в вегетаріанця, міркувати про переваги палеодіети та витрачати час на інші дурниці. Просто переконайтеся, що на вашій тарілці щодня є основний склад продуктів: м’ясо або риба, зелень, фрукти. Цього цілком достатньо.

Дівчина їсть

Їжа в компанії

Директор центру USDA Human Nutrition Сімін Нікбін стверджує, що їжа в компанії друзів і родичів може допомогти нам жити довше. Поки незрозуміло, як саме працює цей процес – проте, його ефективність доведена дослідами. Влада Бразилії і зовсім випустили окрему брошуру з рекомендаціями з цього приводу.

Купівля продуктів

Тіло до здорового способу життя доведеться привчати поступово. Не давайте собі можливості зірватися на фастфуд, шкідливу здобу і тому подібні спокуси. Скасуйте щоденні походи в магазин: замість цього складайте докладний план продуктів і купуйте їх на весь тиждень. Такий підхід, крім іншого, дозволить заощадити чимало грошей.

Біг

Проблема спорту

Медики всіх країн запевняють, що людині досить займатися всього три години на тиждень. Помірне аеробне навантаження здатне підтримувати ваше тіло в адекватній фізичній формі – але переважно більшість дорослих людей по всьому світу краще не буде займатися спортом зовсім. Не треба так.

Сила волі

Як почати

Час це основний фактор. Вчені рекомендують починати з дуже коротких тренувань, тривалість яких не буде перевищувати однієї хвилини. Поступово ви навчитеся втягуватися та контролювати свою силу волі.

План

Вам потрібен план. Безперечно. Без докладного керівництва послідовних дій, зірватися на другому тижні ЗСЖ – простіше простого. А ретельно розпланована таблиця позбавить вас від необхідності думати, що робити далі, що купувати та коли йти на тренування. Просто берете та робите те, що занесено в список.

Сон

Остання, але не менш важлива складова здорового способу життя – достатня кількість сну. Без відпочинку наш організм починає відчувати стрес. Тіло вимагає якнайшвидше копіювати проблему: очевидне рішення – підвищити рівень цукру в крові. Звикайте спати сім годин щодоби. Це не так складно, як може здатися.

Не рекомендуюНічого новогоТак собіЦікавоДуже корисно (1 голосів, Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...